قبل از هرچیز به نمازتان برسیدقبل از هرچیز به نمازتان برسید

مشکلات روحی، عصبی مزاج بودن، افسردگی و ناراحتی و همه مشکلاتی که برایتان پیش آمد، اول به سراغ نمازتان بروید و به نمازتان برسید و آن را درست کنید....

بقیه در ادامه مطلب . . .
یا اباصالح المهدی ادرکنی


وظیفه ما برای حل مشکلات و فرار از آنها توسل به امام زمان عجل الله تعالی فرجه الشریف که ولی امر ماست می باشد. پس در تمام سختیها و مخصوصا هنگامی که اضطرار ما را فرا می گیرد باید به منتقم آل الله صلوات الله علیه متوسل شویم و بدانیم مشکلات و سختی هایی که به ما وارد می شود متاثر از غیبت آن حضرت است و ما موظفیم که برای ظهور آن بزرگوار دعا کنیم.

بقیه در ادامه مطلب . . .
أَلسَّلامُ عَلَی الْقَتیلِ الْمَظْلُومِ


«أَلسَّلامُ عَلَی الْقَتیلِ الْمَظْلُومِ، (سلام بر آن کشته مظلوم)

أَلسَّلامُ عَلی أَخیهِ الْمَسْمُومِ ،(سلام بر برادرِ مسمومش)

أَلسَّلامُ عَلی عَلِیّ الْکَبیرِ،(سلام بر علی اکبر)

أَلسَّلامُ عَلَی الرَّضیـعِ الصَّغیرِ،( سلام بر آن شیر خوارِ کوچـک)

أَلسَّلامُ عَـلَی الاَْبْدانِ السَّلیبَةِ ..(سلام بر آن بدن های برهـنه شده ..)


امام سجّاد میفرماید:
امام سجّاد ( علیه السّلام ) :
«سه حالت و خصلت در هر یک از مؤمنین باشد، در پناه خداوند خواهد بود و روز قیامت در سایه ي رحمت عرش الهى مى باشد و از سختى ها و شدائد صحراى محشر در امان است:

1. در کارگشايى و کمک به نیازمندان و درخواست کنندگان دریغ ننماید.

2. قبل از هر نوع حرکتى بیندیشد که کارى را که مى خواهد انجام دهد یا سخنى را که مى خواهد بگوید، آیا رضایت و خوشنودى خداوند در آن است یا مورد غضب و سخط او مى باشد.

3. قبل از عیب جويى و بازگويى عیب دیگران، سعى کند عیب هاى خود را برطرف نماید.»

(منبع: بحارالأنوار،جلد 75،صفحه 141)
آيا خدا همه بندگانش حتي گناهكارترينشان را دوست دارد؟

تا بحال درمحبت يك مادر به فرزند,دقت نموده اي؟ مادري كه آغوش پر مهرش هميشه بروي فرزند گشوده است و از هيچ كمكي نسبت به او دريغ ندارد.ولي گاهگاهي بدليل بازيگوشي و بي توجهي ويا عناد و سركشي كودك,چاره اي جز تنبيه او نمي بيند.البته اين تنبيه نيز از روي مهر و علاقه است.
محبت مادر قطره اي از درياي محبت خالق مادر است,نسبت به بندگانش.خداي مهربان,از روي حب وعشق انسانها را خلق كرد واز هيچ كمكي براي هدايت آنها دريغ نورزيد,فطرتي داد كه خداخواه است,عقلي كه چراغ راه است,پيامبران واوليايي كه راهبر و راهنما هستند.
اي عزيز: خداي مهربان به بهانه هاي مختلف عبد فراري خود را به سوي خود مي كشد; گاهي به بهانه ماه رجب; به مفاتيح مراجعه كن; شب اول, شب ليلة الرغائب, شب ولادت امير المومنان عليه السلام, شب نيمه رجب و ..... ببين با چه بهانه هايي بنده اش را به سوي خود مي خواند; حال آنكه او هيچ احتياجي به بنده آلوده, فقير و عهد شكن خود ندارد.

بقیه در ادامه مطلب . . .
داستان بخشندگی خدا


روزی حضرت موسی (ع)رو به بارگاه ملکوتی خداوند کرد و از درگاهش درخواست نمود:بار الها، می خواهم بدترین بنده ات را ببینم.
ندا آمد: صبح زود به در ورودی شهر برو. اولین کسی که از شهر خارج شد، او بدترین بنده ی من است.
حضرت موسی صبح روز بعد به در ورودی شهر رفت. پدری با فرزندش، اولین کسانی بودند که از شهر خارج شدند.
پس از بازگشت، رو به درگا خداوند کرد و ضمن تقدیم سپاس از اجابت خواسته اش، عرضه داشت: بار الها ، حل می خواهم بهترین بنده ات را ببینم.
ندا آمد: آخر شب به در ورودی شهر برو. آخرین نفری که وارد شهر شود، او بهترین بنده ی من است.
هنگامی که شب شد، حضرت موسی به در ورودی هر رفت...


بقیه در ادامه مطلب . . .

رابطه محبت به زنانتان و محبوب خدا شدن!


پیامبر (صلی الله علیه و آله) فرمودند : برادرم جبرائیل دائم مرا به نیکی کردن نسبت به زنان سفارش می نمود تا این که من گمان می کردم جایز نیست برای شوهر که به زنش «اف » بگوید وی گفت : یا محمد تقوای خدا را در مورد زنان مراعات کن ؛برای آن که آنها کمکی برای شماست ؛آنها را به عنوان امانات خدا بگیرید ، به وسیله کلمات الهی و کتابش و سنت و شریعت محمد (صلی الله علیه و آله) و برای شما حلال شدند .پس آنها بر شما حقی واجب دارند ،زیرا اجسامشان برای شما حلال شده و به خاطر آنچه از بدنشان به شما می رسد ، و در شکمشان فرزندان شما را حمل می کنند ،تا این که چشمانتان به وسیله فرزند دار شدن، روشن شد . پس به آنها شفقت و مهربانی کنید و قلوب آنها را پاک نمایید به گونه ای که با شما باقی بمانند و زنان را ناراحت نکنید و بر آنها خشم نکنید و آنچه به آنها داده اید از آنها نگیرید مگر به رضایت آنها و اجازه آنها. (مستدرک‏الوسائل، ج 14، ص 253)

بقیه در ادامه مطلب . . .صفحه قبل
صفحه بعد