نماز شب و انس با ملكوت


يكى از مستحبات كه براى سالكين الى الله در حد وجوب است (البته نه واجب تكليفى ) نماز شب است ، نماز شب آب حيات است و دل شب ، ظلمات و استاد سلوك ، خضر اين راه كه اگر كسى از آب حيات نوشيد به سعادت جاويد و حيات ابدى مى رسد.
مرا در اين ظلمات آن كه راهنمايى كرد نماز نيمه شب بود و گريه سحرى .

بقیه در ادامه مطلب . . /

امید به خدا


مهم ترین موضوع مرتبط با امید و ناامیدی موضوع رحمت الهی است یعنی امید به رحمت خدا. وقتی که از خدا نا امید می شویم باید در ایمان خود شک کنیم.

آیا من که اکنون از رحمت خدا ناامیدم هنوز هم مسلمانم؟

با ناامیدی از رحمت او ایمانمان را به باد می دهیم قران کریم چنین فرموده است: و چه کسی جز گمراهان از رحمت پروردگار خود نا امید می شود. (سوره یوسف 87)


بقیه در ادامه مطلب . . .
ارتقاء سیستم


قابل توجه همه کاربران عزیز

با توجه به اینکه در حال ارتقاء سیستم و افزودن بعضی از آیتم های پیشنهادی شما هستیم

در صورتی که پیشنهاد ،حذف یا اضافه آیتم در سیستم دارید مطرح کنید.


احترام به پدر و مادر


احترام به پدر و مادر

اگر شخصی کوچک ترین نیکی و احسانی در حق انسان به جای آورد، عقل تشکر و قدردانی از او را لازم می داند، حال با توجه به این که پدر و مادر سمبل نیکی و احسان به فرزند هستند و از جان خود برای پرورش او مایه می گذارند، سزاوارترین انسان ها برای احترام و قدردانی اند.
بهترین راه برای ابراز محبت به پدر و مادر، نرم گویی و خوش زبانی با آنهاست. پیشوایان معصوم علیهم السلام که بزرگ ترین مربیان بشری هستند، تندی به پدر و مادر را نهی کرده اند و حتی صدای ما نباید از صدای آنان بلندتر باشد چه رسد به این که خدای ناکرده با آنان به زشتی سخن بگوییم که سخن زشت و ناسزا گفتن به والدین، از گناهان کبیره است.


بقیه در ادامه مطلب . . .
تصاویر داخل یک آتشفشان 6500 ساله


آتشفشان‌های کامچاتکا گروهی از آتشفشان‌های بزرگی در شبه جزیره کامچاتکا در روسیه هستند که بیش از 300 آتشفشان در این شبه جزیره شناسایی شده است و در حال حاضر 29 آتشفشان فعال هستند.

این تصاویر زیبایی و قدرت طبیعت را نشان می‌دهند.


بقیه در ادامه مطلب . . .

آیت‌الله بهجت


آیت الله بهجت میفرمایند:

اگر جلوی خود را در ارتکاب معاصی نگیریم حالمان به انکار و تکذیب و استهزاء به آیات الهی به جایی می‌رسد که از رحمت خدا ناامید می‌شویم. تمامی ابتلائات و مشکلات به اختیار خود ما پیش می‌آید یعنی چون ما اطاعت خدا را به اختیار خود ترک می‌کنیم و معصیت او را اختیار می‌کنیم به ناچار سزای کارهای ما گرفتاری و بلا برای ما است.

بقیه در ادامه مطلب . . .

اثر گناه بر ارتباط معنوی با امام عصر عجل الله تعالی فرجه الشریفدر حدیث شریفی از امام عصر عجل الله تعالی فرجه الشریف آمده است:

«آنچه باعث تأخیر افتادن دیدار ما با شیعیان ما می‌شود، اعمال ناشایست آنهاست.

پس باید هر یک از شیعیان از اعمالی که باعث ناراحتی ما می‌شود دوری کنند».


علاوه بر آن توصیه بزرگان اخلاق

برای تحصیل رضایت حضرت ولی عصر(عج)، دایر مدار ترک گناه است.


بقیه در ادامه مطلب . . .
نماز شب


نماز شب

در ميان نوافل روزانه، ماهانه و سالانه، نماز شب از فضيلت بيشتري برخوردار است كه قرآن و روايات بر آن تأكيد فراوان دارند. قرآن مجيد با لحن بسيار شوق آور از شب بيداران زنده دل ياد كرده، مي فرمايد


«تَتَجافي جُنُوبُهُمْ عَنِ الْمَضاجِعِ يَدْعُونَ رَبَّهُمْ خَوْفاً وَ طَمَعاً وَ مِمَّا رَزَقْناهُمْ يُنْفِقُونَ»[10]

از بستر خواب پهلو تهي كنند، پروردگارشان را با بيم و اميد بخوانند و از آنچه روزيشان كرده ايم انفاق كنند.

بقیه در ادامه مطلب . . .
قبل از هرچیز به نمازتان برسیدقبل از هرچیز به نمازتان برسید

مشکلات روحی، عصبی مزاج بودن، افسردگی و ناراحتی و همه مشکلاتی که برایتان پیش آمد، اول به سراغ نمازتان بروید و به نمازتان برسید و آن را درست کنید....

بقیه در ادامه مطلب . . .
یا اباصالح المهدی ادرکنی


وظیفه ما برای حل مشکلات و فرار از آنها توسل به امام زمان عجل الله تعالی فرجه الشریف که ولی امر ماست می باشد. پس در تمام سختیها و مخصوصا هنگامی که اضطرار ما را فرا می گیرد باید به منتقم آل الله صلوات الله علیه متوسل شویم و بدانیم مشکلات و سختی هایی که به ما وارد می شود متاثر از غیبت آن حضرت است و ما موظفیم که برای ظهور آن بزرگوار دعا کنیم.

بقیه در ادامه مطلب . . .
صفحه قبل
صفحه بعد